Kursy prawa jazdy AM, A1,A2, A,B1, B,B+E, C, C+E, D ,D1,D1+E

kat. C MAN TGL 12-240 8-mio biegowa skrzynia biegów kursy feryjne kursy wakacyjne kursy B+E kursy C+E

termin kursu: każdy wtorek godz. 16.00  w tym dniu wykonujemy także  bad. lekarskie

W tym dniu  wykonujemy także badania lekarskie od godz. 15.30  oraz bad. psychologiczne dla kierowców.

Masz do wyboru szkolenie  seminaryjne w formie wykładów grupowych lub szkolenie e-learningowe indywidualne w domu pod opieką insruktora   ,albo szkolenie najbardziej skuteczne  to połączenie wykładów  oraz szkolenia e-learningowego.

 

 

Prowadzimy  indywidualny sposób szkolenia dla osób obawiających się czy podołają  trudom nauki jazdy w sposób tradycyjny.

Metodą polega na pozbyciu się niepotrzebnego  złego stresu przy pierwszych godzinach jazdy, a mianowicie:

a. jazda na symulatorze jazdy (uzyskanie koordynacji ruchu rąk i nóg,nabycie umiejętnosci kręcenia kierownicą)

b.jazda na sam. z automatyczną skrzynią biegów (na pierwszych godz. jazdy większość kursantów skupia się na umiejętności ruszania z miejsca i zmianie biegów,a wszelkie uwagi ze strony instruktora dot. przepisów ruchu drogowego idą w próżnię -niepotrzebnie.

c.jazda na sam. z manualną skrzynią biegów (po oswojeniu się z samochodem ,ruchem drogowym ,przechodzimy do nauki zmiany biegów i dalszego szkolenia)najbliższy kurs kat. B każdy wtorek godz. 16.00  !
   Kat.B /E,C,C /E,D w każdą środę godz.18.00

KURSY w oddziałach!
Siedlce ul. Piłsudskiego 9 
Łosice  ul. Kolejowa 2     
Sokołów Podlaski ul. Piłsudskiego 1 
Kałuszyn ul.Warszawska 6   
Mińsk Mazowiecki ul. Warszawska 163/16 

 


Często pojawia się pyt. Jaka przyczepa do kat B ? wyjaśniam:

Kwestię osiągnięcia dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów zawierającego przyczepę lekką kierowaną przez posiadacza prawa jazdy kategorii B wartość 4250 kg reguluje ustawa z 20 czerwca 1997 Prawo o ruchu drogowym ( DzU z 2005 r. nr 108, poz. 908 ze zm.) w treści art. 88 w ust. 2 pkt 3 lit. b) oraz ust 3 pkt 3. Sięgając dodatkowo do ratyfikowanej przez RP konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu 8 listopada 1968 (DzU nr. 5 poz. 40, zm. poz. 44), której art. 41 ust 4, lit. a) brzmi następująco:

4. Przy stosowaniu postanowień ustępu 1 i ustępu 2 litera c) niniejszego artykułu: a) do pojazdów samochodowych kategorii B, wymienionych w załączniku 6 i 7 do niniejszej konwencji może być dołączona lekka przyczepa, może do nich być także dołączona przyczepa, której największa dopuszczalna masa przekracza 750 kg (1650 funtów), ale nie przekracza ona masy własnej pojazdu samochodowego, oraz jeżeli największa dopuszczalna masa pojazdów połączonych w ten sposób nie przekracza 3500 kg (7700 funtów).

Konkludując, artykuł ten daje wyraźnie dwie możliwości w ramach uprawnienia wynikającego z posiadania kategorii B prawa jazdy:

1. Przyczepa lekka przy braku innych warunków, co oznacza maksymalnie wartość dmc zespołu na poziomie 4250 kg (3500 kg + 750 kg).

2. Przyczepa inna niż lekka, gdy dmc zespołu nie przekracza 3500 kg , pojazd mieści się w zakresie tych uprawnień z kategorii B, a dmc przyczepy nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego.


Ponadto zainteresowani kat. "B E" mylą potrzebę posiadania kat."E"z określeniem typu przyczepy z lawetą,przyczepą dwuosiową lub długością przyczepy.Typ przyczepy nie ma znaczenia,a decyduje tylko dmc pojazdu.

Kurs prawa jazdy z automatyczną skrzynią biegów
Jako pierwsza i jedyna na dzień dzisiejszy  Szkoła Nauki Jazdy w Siedlcach w związku ze zmianą przepisów dotyczących praw jazdy, chcemy Państwu zaoferować nową usługę - naukę jazdy pojazdem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. Po kursie udają się Państwo na egzamin państwowy do WORD Siedlce, przeprowadzany na tym samym samochodzie z automatyczną skrzynią biegów, którym się Państwo uczyli jeździć. Wszelkie formalności egzaminacyjne załatwiamy w Państwa imieniu. Zdanie egzaminu skutkuje otrzymaniem prawa jazdy kategorii B z niewielkim ograniczeniem (kod 78 upoważniający do prowadzenia pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynią biegów).
Wady:
o    Nie można (teoretycznie :) prowadzić samochodów z ręczną skrzynią biegów. (dopóki nie zdamy dodatkowego egzaminu z jazdy - co jest łatwiejsze jeżeli już trochę pojeździmy i oswoimy się z prowadzeniem pojazdu i przepisami ruchu drogowego)
o    Komfort automatycznej zmiany biegów kosztuje kilka procent więcej przy zakupie oraz podczas eksploatacji samochodu.

 

Zalety:
o    Bardzo wysoki komfort podróży. Kto raz zakosztował jazdy automatem, rzadko powraca do ręcznej skrzyni biegów.
o    Auto ma tylko dwa pedały - hamulca i gazu, lewa noga odpoczywa - nie ma sprzęgła.
o    Ruszamy z miejsca puszczając pedał hamulca, samochód ruszy również na wzniesieniu bez staczania się do tyłu. Samochód nigdy nie zgaśnie na światłach, przy ruszaniu na wzniesieniu ani podczas gwałtownego hamowania. Nie trzeba wykonywać żadnych czynności przy zmianie biegu - możemy poświęcić więcej uwagi na to, co się dzieje wokół nas na drodze. Podjeżdżając do skrzyżowania tylko wciskamy pedał hamulca a gdy się upewnimy o możliwości jazdy po prostu wciskamy pedał gazu - wszystkie inne czynności wykonają się same, a my opuszczamy skrzyżowanie bez stresu.
o    Całe 30 godzin szkolenia praktycznego jest poświęcone na jazdę, nie musimy się uczyć przez parę godzin jak ruszać z miejsca, zmieniać biegi na wyższe i niższe, czy hamować tak, żeby nie zadławić silnika - żeby nie zgasł.
o    Egzamin zdaje się na tym samym samochodzie, na którym uczyło się jeździć. Podczas egzaminu nasze poczynania nie są rejestrowane kamerami, więc odpada stres z tym związany. Po nabraniu praktyki w ruchu drogowym możemy zdać dodatkowy egzamin praktyczny na samochodzie z ręczną skrzynią biegów i otrzymamy prawo jazdy kat. B bez ograniczeń -DO TEGO EGZAMINU PRZYGOTUJEMY CIĘ SZYBKO I BEZSTRESOWO W PROMOCYJNEJ CENIE. W takim przypadku nie trzeba uczęszczać na żadne kursy teoretyczne ani praktyczne. Nie ma też ponownego egzaminu teoretycznego.
o    Mamy te same uprawnienia do prowadzenia pojazdów jak na kat. B, również możemy ciągnąć odpowiednie przyczepy.
o    Praktycznie każda fabryka samochodów produkuje modele aut ze skrzyniami automatycznymi, zautomatyzowanymi lub bezstopniowymi, którymi będziemy mogli jeździć. Wybór aut używanych z automatyczną przekładnią jest również bardzo duży - od aut małych (Smart, Opel Corsa, Nissan Micra) do aut luksusowych, które standardowo są wyposażane w taką przekładnię.
o    Jest to idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją nawet dwóch kończyn, lub osób, które nie mogą sobie poradzić ze zmianą biegów.
WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA KURSANTÓW Z INNYCH SZKÓŁ JAZDY:
Masz za sobą część lub cały kurs nauki jazdy a nie radzisz sobie ze zmianą biegów? Możesz zdawać egzamin naszym samochodem z automatyczną skrzynią biegów! To żaden problem. Przyjdź ze swoją kartą przeprowadzonych zajęć. Cenę kursu ustalimy indywidualnie. Na pewno będziesz zadowolony.

Ceny i warunki kursu nauki jazdy - AUTOMATYCZNE PRAWO JAZDY:
Kurs kategorii "B automat"  - 1.500 zł.
W ramach opłaty za kurs otrzymujesz:
•    podręcznik, testy egzaminacyjne, poradnik ze znakami i krzyżówkami, ćwiczenia
•    zajęcia wykładowe w miłej atmosferze (kawa, herbata - gratis)
•    zajęcia teoretyczne - 30 godzin;
•    nieograniczony dostęp do komputerów szkoleniowych z programem egzaminacyjnym na prawo jazdy (aby przygotować się do egzaminu z teorii)
•    praktyczna nauka jazdy - 30 godzin (w całości poświęcona na jazdę trasami egzaminacyjnymi - bez tracenia czasu na naukę ruszania)
•    możliwość jazdy 7 dni w tygodniu w przedziale czasowym od 6 do 22 - TY SZANOWNY KURSANCIE DECYDUJESZ KIEDY CHCESZ JEŹDZIĆ
•    egzamin wewnętrzny - 1 godzina;
•    możliwość zrobienia na miejscu badania lekarskiego
•    ustalenie terminu egzaminu państwowego w WORD Siedlce
•    obecność instruktora na egzaminie państwowym
•    udostępnienie samochodu szkoleniowego na egzamin na prawo jazdy w WORD Siedlce. (wymagana dodatkowa opłata)

UWAGA ! zmiany

Na stronie internetowej BIP Ministerstwa Infrastruktury opublikowano projekt zmiany rozporządzenia w sprawie szkolenia, egzaminowania… Dz. U 217 / link poniżej

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_rozporzadzen/rozp_transport_drogowy/szkolenie_i_egzaminowanie

 

Najważniejsze zmiany podczas egzaminowania:

Znowelizowane Rozporządzenie  weszło w życie 09.06 2009 r.
§ 28.2. Jeżeli osoba egzaminowana uzyskała negatywny wynik egzaminu teoretycznego lub praktycznego albo nie przystąpiła do egzaminu,
ośrodek egzaminowania na jej wniosek wyznacza kolejny termin egzaminu po uiszczeniu opłaty za egzamin,
co oznacza, że w stosunku do takich osób nie musi być wyznaczony kolejny egzamin w terminie 30 dni
§ 29.4. Zachowaniem osoby egzaminowanej świadczącym o możliwości stworzenia zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest:
1) działanie mogące skutkować stworzeniem zagrożenia dla zdrowia lub życia osób;
2) przejechanie kołem przez linie wyznaczające zewnętrzne krawędzie stanowisk;
3) najechanie albo potrącenie pachołka lub tyczki,
4) dwukrotne niepoprawne wykonanie zadania jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu.”
co oznacza, że również w przypadku „ nie zaliczenia” zadania nr.2 nie będzie przeprowadzany egzamin praktyczny w ruchu drogowym
załącznik 5 „Instrukcja egzaminowania” § 9 ust.1 pkt.4) W przypadku egzaminu prowadzanego w zakresie prawa jazdy kategorii B1 lub B,
egzaminator może zakończyć egzamin po upływie 25 minut jeżeli został wykonany  program egzaminacyjny i wynik egzaminu jest pozytywny.”
Zadanie nr.1 „przygotowanie do jazdy” –sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego –
osoba egzaminowana musi zaprezentować, że potrafi sprawdzić 2 wybrane losowo elementy z następujących:
a)       poziom oleju w silniku,

b)       poziom płynu chłodzącego,

c)       poziom płynu hamulcowego,

d)       poziom płynu w spryskiwaczach,

e)       działanie sygnału dźwiękowego,

f)         działanie świateł pozycyjnych/postojowych,

g)       działanie świateł mijania,

h)       działanie świateł drogowych,

i)         działanie świateł hamowania „STOP”,

j)         działanie świateł cofania,

k)       działanie świateł kierunkowskazów

l)         działanie świateł awaryjnych,

m)     działanie świateł przeciwmgłowych tylnych,

Na wykonanie zadania osoba egzaminowana ma nie więcej niż 5 minut.

Osoba egzaminowana powinna co najmniej wskazać gdzie i przy użyciu jakich przyrządów lub wskaźników sprawdza się poziom odpowiednich płynów w pojeździe.

W przypadku dokonywania sprawdzenia świateł o których mowa w lit. i lub j osoba egzaminowana może poprosić egzaminatora o potwierdzenie działania światła zewnętrznego.

 

Dodano i doprecyzowano ustawianie: w wewnętrznym lusterku kierowca powinien widzieć przez tylną szybę obszar przestrzeni za pojazdem,
nienajeżdżanie kołem na linie wyznaczające zewnętrzne krawędzie stanowisk, (w przypadku kat. B1 i B nie dotyczy linii wewnętrznych ograniczających i wyznaczających pole zatrzymania pojazdu),
co oznacza, że najechanie na linie „pasa” w zadaniu 2 będzie skutkować negatywną oceną
W przypadku egzaminu dla kategorii B i B1 prawa jazdy wykonanie:
a) jeden z następujących manewrów parkowania:

prostopadłe ,

skośne

równoległe

b) Zawracanie z użyciem wstecznego biegu

W przypadku błędnego wykonania manewru parkowania możliwe jest wykonanie manewru w innym miejscu wskazanym przez egzaminatora,
a w razie braku możliwości znalezienia miejsca do wykonania manewru dopuszcza się zamiennie wykonanie innego manewru parkowania.

§ 11  2): podczas egzaminu praktycznego kat. B1 egzaminator ma znajdować się w pojeździe egzaminacyjnym
§ 11 Podczas egzaminu praktycznego:
„ 4) egzaminator przekazuje osobie egzaminowanej informację na temat popełnianych błędów, oraz

w przypadku popełnienia błędów skutkujących oceną negatywną także informację na temat oceny końcowej.”
moim zdaniem, to fajna sprawa bo egzaminator na bieżąco będzie zobowiązany do informowania o popełnionych błedach!

Tabela 12 : przerwanie egzaminu w ruchu drogowym: Niezastosowanie się do znaków: wyszczególniono dodatkowo znaki: „stop”, „linia pojedyncza ciągła”.
 

Jak jednoznacznie wynika z powyższego zmiany mają przede wszystkim skutkować istotnym obniżeniem kosztów egzaminowania
kosztem osób egzaminowanych i są konkretną odpowiedzią ministerstwa na postulaty dyrektorów WORD.

 
Do prowadzenia jakich pojazdów uprawnia kat. B, C, C E,B E,D,D E                     
Kategoria B uprawnia do prowadzenia:
samochodu osobowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t,
ciągnika rolniczego,
samochodu osobowego z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej samochodu - łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie może przekraczać 3,5 t.

Jeżeli pragniesz zdobyć solidną wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności bezpiecznego i pewnego prowadzenia samochodu zapraszamy Cię na organizowane przez nas kursy nauki jazdy prowadzone w miłej i bezstresowej atmosferze. Nasza kadra instruktorów cechuje się spokojem i opanowaniem w każdej sytuacji oraz indywidualnym podejściem do każdej osoby szkolonej.


Do Ciebie należy wybór:
terminów i godzin zajęć,
swojego instruktora prowadzącego,
oraz miejsca spotkania.

Możesz rozpocząć kurs 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat - za zgodą rodziców .

W ramach kursu oferujemy:
30 godz. zajęć teoretycznych, podczas których przekażemy nie tylko wiedzę z przepisów ruchu drogowego, ale również zajęcia z ćwiczeniami z udzielania pierwszej pomocy. Poznasz zadania i kryteria oceny obowiązujące na egzaminie państwowym,
30 godz. zajęć praktycznych podczas których m.in. poznasz technikę jazdy, skuteczne metody pokonywania manewrów oraz umiejętności i zachowania umożliwiające bezpieczne kierowanie samochodem.
badanja lekarskie w cenie kursu-posiadamy własny gabinet lekarski
mat. szkoleniowe w cenie kursu


Uprawnienia po kursie kat. C:

Kategoria C prawa jazdy uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusu), a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

Kategoria C1 prawa jazdy uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i nieprzekraczającej 7,5 t (z wyjątkiem autobusu), a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

Zamierzając zostać kierowcą zawodowym ciężarówki oprócz kategorii C prawa jazdy należy przedstawić Pracodawcy:
aktualne badania psychologiczne oraz
świadectwo kwalifikacji bądź zaświadczenie o ukończeniu kursu dokształcającego kierowców wykonujących transport drogowy rzeczy. Taki dodatkowy kurs dokształcający Słuchacze mogą ukończyć w ciągu 5 dni w naszym Ośrodku.
Wymagania w stosunku do kandydatów:
ukończone 18 lat
posiadanie prawa jazdy kategorii B (lub D)
odpowiedni stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim

Wymagane dokumenty

(na podstawie których odbywają się przyjęcia na kurs):
czytelnie i kompletnie wypełnione zgłoszenie na kurs (druk do wypełnienia w Biurze)
orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów rodzaju objętego szkoleniem
dwie czytelne kserokopie posiadanego prawa jazdy (lub zaświadczenie o uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie prawa jazdy kategorii B lub C)
skierowanie (pobierz) z zakładu pracy (w przypadku kiedy Słuchacza na kurs kieruje pracodawca)
pokwitowanie wniesienia opłaty za kurs (lub I raty)

Badania lekarskie:

Do kursu nauki jazdy kategorii C niezbędne jest wykonanie badań lekarskich, które wydaje lekarz uprawniony do badań kierowców. Badania takie powinny zostać wykonane najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.

Do samego kursu prawa jazdy nie są wymagane badania psychologiczne, tzw. psychotesty.
Program szkolenia:

Kursy prowadzone są zgodnie z Dz. U. Nr 217 z 27 października 2005 r.


Zajęcia teoretyczne (6 wykładów) obejmują 20 godzin.

Zajęcia praktyczne obejmują:
30 godzin, lub
20 godzin o ile Słuchacz posiada prawo jazdy kategorii D

Zajęcia praktyczne obejmują zajęcia prowadzone na placu manewrowym i w ruchu drogowym.

Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
Materiały szkoleniowe:

Każdy ze Słuchaczy kursu otrzymuje gratis podręcznik i skrypty testowe z zakresu kategorii

Kurs prawa jazdy kat. B
Jak to jest z tym szkoleniem dlaczego tak mało osób zdaje za pierwszym razem?
Hm.. z pewnością można stwierdzić,że  Ośrodek robi wszystko ,żeby nauczyć kursanta ,gdyż niema lepszej reklamy niż zdany egzamin  za pierwszym razem ,więc w czym problem?
Wojewódzkie Ośrodku ruchu Drogowego twierdzą,że „OSK” słabo szkolą  , a instruktorzy,że egzaminatorzy w większości przypadków nie mają żadnego doświadczenia w szkoleniu ,dlatego za byle głupstwo popełnione na drodze przez zdającego po prostu go oblewają
Jak zawsze prawda pewnie tkwi po środku :
Zdajac egzamin musisz zdawac sobie sprawę z tego , że będą wymagac od ciebie dobrego przygotowania z umiejętności panowania nad pojazdem,spokoju ,znajomości przepisów ruchu drogowego.Dlaczego tak ostre wymogi? Bo tak przewiduje instrukcja egzaminowania, a wszelkie odstępstwa od jej zapisu muszą skonczyc się przerwaniem egzaminu –mało tego przebieg egzaminu jest nagrywany a co za tym idzie odstępstwa od instrukcji nie mogą by tolerowane.
Nie masz wyboru,musisz być dobrze przygotowany do tej ważnej próby nie licz na to ,że Ci sie uda......

 instruktor